Pro cestující

Veškeré kroky jak postupovat při rezervaci Vaší letenky naleznete v menu Jak rezervovat

Elektronická letenka, neboli ETIX je plnohodnotný přepravní doklad, který nahrazuje papírové letenky. Elektronická letenka má oproti papírové mnoho výhod. Při cestování s ETIX potřebujete pouze platný cestovní pas a kód vaši rezervace. Další výhodou elektronické letenky je, že při její ztrátě či odcizení si ji můžete kdykoliv znova vytisknout zcela zdarma na kterémkoli letišti.

Ne, letecké společnosti tyto letenky ruší !!

Po ukončení rezervace v on-line systému, Vám bude doručen na email, který uvedete při rezervaci "Itinerář a konečné shrnutí" letu. V tomto itineráři je podrobně rozepsán celý průběh letu. Dále zde naleznete Vaše kontaktní údaje a především termín do kdy je možno letenku vystavit. Pokud se do tohoto termínu letenka nevystaví, dochází k automatickému zrušení rezervace v systému.

Po rezervaci Vás bude kontaktovat pracovník letenkového centra, který s Vámi projde rezervovaný let, ověří zda vše odpovídá Vaši rezervaci a domluví s Vámi úhradu a způsob doručení letenky. Pracovník letenkového centra Vás bude kontaktovat nejpozději do 24 hodin od rezervace letenky. Pokud máte jakékoli dotazy týkající se Vámi rezervované letenky, prosím kontaktujte nás na telefonním čísle 775 992 429

Kupujte letenky nízko nákladových leteckých společností
Ceny letenek nízko nákladových leteckých společností jsou stlačeny na minimální cenu. V porovnání s klasickými leteckými společnostmi je někdy rozdíl v ceně letenek velmi zřetelný. Cenová politika nízko nákladových leteckých společností spočívá ve snížení nákladů přepravy na minimum. Toto snížení se následně odráží v kvalitě přepravy.
Nízko nákladové letecké společnosti nemají v ceně letenky např. jídlo a nápoje a ve většině případů i zavadla .Dalším rozdílem oproti klasickým leteckým společnostem je např. zvětšení přepravní kapacity tzn. více sedadel v letadle na úkor snížení prostoru na nohy, sedadla nemusí být polohovatelná. Jednoduše řečeno nízká cena letenky je vykoupena nižším přepravním komfortem.

Využívejte méně vytížená letiště jako Brno, Ostrava apod.
Jednou ze složek ceny letenky jsou letištní taxy. Výše letištní taxy určují jednotlivá letiště. Většinou platí, že méně vytížená letiště účtují leteckým společnostem nižší letištní taxy. Tzn. výše letištní taxy letiště v centru města, bude vyšší než výše letištního poplatku letiště na okraji či několik kilometrů od města.

Rezervujte letenky přes online systémy
Další ze složek ceny letenky je transakční poplatek. Transakční poplatek je poplatek za vystavení rezervované letenky. Poplatek za vystavení letenky rezervované osobně, telefonicky či emailem 990 Kč, poplatek za vystavení letenky rezervované přes online systém je pouze 490 Kč.

Rezervujte své letenky s dostatečným časovým předstihem.
Cena letenek roste s blížícím se termínem odletu. Cena letenky rezervované několik měsíců před odletem je ve většině případů mnohem nižší než cena letenky rezervované týden před odletem.

Kompletní cena letenky se skládá z několika sekcí:

Cena za letenku - tato částka je vyčíslena vždy na velmi dlouhou dobu dle tarifů IATA a nelze jí měnit dle uvážení dopravce.

Letištní taxy - letištní poplatky jsou vybírány prostřednictvím prodejců letenek a jsou určeny na provoz jednotlivých letišť, výši těchto poplatků určují jednotlivá letiště. Letecká společnost jej neovlivní.

Transakční poplatek - výši transakčního poplatku určuje letecká společnost a prodejce letenek.Tento poplatek slouží k pokrytí nákladů spojených s vystavením letenky.

Palivový příplatek - poplatek ,určují letecké společnosti a cena se liší v závislosti na letecké společnosti.

Letenka se stává závaznou až v okamžik jejího uhrazení, které můžete provést několika způsoby:

a) platební kartou
Zkontrolujte, zda máte dostatečný limit pro platby hrazení přes internet.

b) převodem z účtu
zde musíte počítat s bankovním převodem cca 2 dny.

c) vkladem na bankovní účet
Jakmile provedete rezervaci, bude Vám zaslán email s kompletním přehledem (Itinerářem) včetně platebních údajů a bankovních účtů, na které můžete letenky uhradit.

Jakmile bude rezervovaná letenka uhrazena bude Vám na Váš email zaslána elektronická letenka, kterou si následně vytisknete.
Kontrolu Vaší letenky si můžete provést na www.checkmytrip.com
Po zadání rezervačního kódu, který obdržíte při rezervaci a Vašeho příjmení (bez diakritiky) Vám budou zobrazeny veškeré informace o letecké společnosti, typu letadla, třídě ,kterou jste si objednal, době trvání letu, odletu a příletu do cílové destinace a ostatní informace spjaté s Vaší rezervací.

Jakmile bude rezervovaná letenka zaplacena v plné výši, automaticky Vás o této skutečnosti informujeme a odesíláme letenky.
Ano, můžete. Asistenční psi a malé plemena si lze vzít na palubu letadla. Velká plemena cestují v zavazadlovém prostoru. Všichni psi , kromě psů asistenčních musí být v přepravce, mít mikročip nebo čitelné tetování, očkování proti vzteklině a svůj pas vydaný pověřeným veterinářem. Každá letecká společnosti má na přepravu domácích mazlíčků vlastní předpisy i poplatky, proto je dobré se vždy předem informovat.
Léky, které jsou pro cestujícího nutné jako i jídlo a pití si vzít na palubu můžete. Tekutiny musejí být v minimálním množství do max. objemu 100 mililitrů. Všechna balení musí být umístěna v průhledném sáčku o maximálním obsahu 1 litr. Cestující , kteří užívají inzulín, by měli mít doklad od svého ošetřující lékaře či recept na Vaše jméno.